Jdi na obsah Jdi na menu
 


Motto:

Jest, pravím, naděje, že se potom, dí Hospodin, navrátí synové do svého kraje ...

Slova izraelského proroka Jeremiáše, kapitola 31, verš 17

 

Obrazek

Gilad Šalit

Obrazek

Ehud Goldwasser

Obrazek

Eldad Regev

 

V létě roku 2oo6 byli po nevyprovokovaných útocích uneseni arabskými teroristy tři vojáci Obranného vojska Izraele.  Zde se díváme do jejich tváří, abychom si připomněli krutý osud, jemuž jsou vystaveni oni a jejich nejbližší. Každá tvář má své jméno a každé jméno svůj konkrétní příběh.

 

Gilad Šalit byl unesen teroristickou organizací Hamas z izraelské strany hranice s pásmem Gazy 25. června 2oo6.

  Ehud Goldwasser a Eldad Regev byli uneseni  12. července 2oo6 z izraelské strany hranice s Libanonem teroristickou organizací Hizballáh, která operuje na území jednoho svrchovaného státu, odkud podniká výpadu proti druhému svrchovanému státu.

  Okolnosti, za nichž k oběma únosům došlo, jsou v civilizovaném světě nepředstavitelné a nepřijatelné.

  Autor Lubomírových Listů podpořil  v létě 2oo7 svým popisem petici Evropské koalice pro Izrael za propuštění všech zadržovaných izraelských vojáků. Petici v ČR organizovala česká pobočka Mezinárodního křesťanského  vyslanectví Jeruzalém.

  Kromě těchto tří vojáků postrádá Obranné vojsko Izraele dalších pět mužů - Zachary Baumela, Cvi Feldmama a Jehudu Kace(tito tři jsou pohřešováni od roku 1982), Rona Arada(od 1986) a Guye Hevera(od 1997).  Všem pěti je věnován speciální vícejazyčně psaný web The International Coalition for MIS.

» Související web: Mezinárodní křesťanské vyslanectví Jeruzalém

 

Aktualizace: 16. července 2008, v rámci výměny vězňů a padlých mezi Izraelem a Hizballáhem,  byly židovskému státu vráceny ostatky dvou zajatců - Eldada Regeva a Ehuda Goldwassera ...

 

AktualizaceGilad Šalit byl osvobozen 18. 10. 2011 v rámci výměny - za více než tisíc arabských teroristů a bezpečnostních vězňů propuštěných z izraelských žalářů.